| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat M, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
443ft² |
HKD$6.95 M
@
$15,684
|
- |
|
#LYOS
|
Flat L, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
217ft² |
HKD$4.11 M
@
$18,931
|
- |
|
#LYOS
|
Flat K, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
285ft² |
HKD$4.98 M
@
$17,467
|
- |
|
#LYOS
|
Flat J, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
290ft² |
HKD$4.96 M
@
$17,090
|
- |
|
#LYOS
|
Flat H, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
218ft² |
HKD$4.16 M
@
$19,083
|
- |
|
#LYOS
|
Flat G, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
446ft² |
HKD$7.24 M
@
$16,229
|
- |
|
#LYOS
|
Flat F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
455ft² |
HKD$7.55 M
@
$16,602
|
- |
|
#LYOS
|
Flat E, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
219ft² |
HKD$4.13 M
@
$18,840
|
- |
|
#LYOS
|
Flat D, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
282ft² |
HKD$5.07 M
@
$17,975
|
- |
|
#LYOS
|
Flat C, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
287ft² |
HKD$5.24 M
@
$18,268
|
- |