| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat B, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
217ft² |
HKD$4.23 M
@
$19,479
|
- |
|
#LYOS
|
Flat 10, Maisonette Building B
2021-11-29 Land Registry |
778ft² |
HKD$15.88 M
@
$20,411
|
- |
|
#LYOS
|
Flat J, 3/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
209ft² |
HKD$3.75 M
@
$17,923
|
- |
|
#LYOS
|
Flat H, 3/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
281ft² |
HKD$4.78 M
@
$17,014
|
- |
|
#LYOS
|
Flat G, 3/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
455ft² |
HKD$6.49 M
@
$14,270
|
- |
|
#LYOS
|
Flat F, 3/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.8 M
@
$17,028
|
- |
|
#LYOS
|
Flat E, 3/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.81 M
@
$18,590
|
- |
|
#LYOS
|
Flat B, 3/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
283ft² |
HKD$4.82 M
@
$17,028
|
- |
|
#LYOS
|
Flat A, 3/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
454ft² |
HKD$6.85 M
@
$15,081
|
- |
|
#LYOS
|
Flat M, 2/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
281ft² |
HKD$4.58 M
@
$16,306
|
- |