| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat M, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
462ft² |
HKD$6.51 M
@
$14,095
|
- |
|
#LYOS
|
Flat L, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.61 M
@
$17,624
|
- |
|
#LYOS
|
Flat K, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.55 M
@
$16,117
|
- |
|
#LYOS
|
Flat G, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
450ft² |
HKD$6.6 M
@
$14,664
|
- |
|
#LYOS
|
Flat F, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
471ft² |
HKD$6.92 M
@
$14,688
|
- |
|
#LYOS
|
Flat E, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
207ft² |
HKD$3.6 M
@
$17,411
|
- |
|
#LYOS
|
Flat D, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
447ft² |
HKD$6.41 M
@
$14,347
|
- |
|
#LYOS
|
Flat C, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.67 M
@
$16,557
|
- |
|
#LYOS
|
Flat B, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
206ft² |
HKD$3.6 M
@
$17,461
|
- |
|
#LYOS
|
Flat A, 1/F, Tower 1a
2021-11-30 Land Registry |
462ft² |
HKD$6.7 M
@
$14,509
|
- |