| Total Block: | 6 towers |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 740 units |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Henley Park
|
Flat G, Middle, Tower 1b
2025-06-08 Market Info Balcony |
250ft² |
Leased
HKD$16,000
@
$64
|
- |
|
Henley Park
|
Flat M, Middle, Tower 1b, Henley Park
2025-05-28 Market Info 2 Rooms |
603ft² |
Leased
HKD$31,800
@
$53
|
- |
|
Henley Park
|
Flat D, Middle, Tower 1b, Henley Park
2025-05-23 Market Info 2 Rooms |
609ft² |
Leased
HKD$33,000
@
$54
|
- |
|
Henley Park
|
Flat L, Middle, Tower 1a, Henley Park
2025-05-20 Market Info 2 Rooms |
476ft² |
Leased
HKD$27,000
@
$57
|
- |
|
Henley Park
|
Flat C, Mansion C, Henley Park
2025-05-10 Market Info 1 Room |
282ft² |
Leased
HKD$18,800
@
$67
|
- |
|
Henley Park
|
Flat F, High, Tower 1b, Henley Park
2025-05-10 Market Info 2 Rooms |
564ft² |
Leased
HKD$32,000
@
$57
|
- |
|
Henley Park
|
Flat G, High, Tower 1b, Henley Park
2025-05-01 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$16,300
@
$65
|
- |
|
Henley Park
|
Flat H, Middle, Tower 1a, Henley Park
2025-04-10 Market Info |
248ft² |
Leased
HKD$15,800
@
$64
|
- |
|
Henley Park
|
Flat G, High, Tower 1b, Henley Park
2025-04-01 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$16,300
@
$65
|
- |
|
Henley Park
|
Flat A, Mansion C, Henley Park
2025-04-01 Market Info 3 Rooms |
648ft² |
Leased
HKD$36,000
@
$56
|
- |