| Total Block: | 6 towers |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 740 units |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Henley Park
|
Flat H, High, Tower 1b, Henley Park
2025-04-01 Market Info 1 Room |
384ft² |
Leased
HKD$21,000
@
$55
|
- |
|
Henley Park
|
Flat H, Low, Tower 1b
2025-03-31 Market Info 1 Room Balcony |
390ft² |
Leased
HKD$17,000
@
$44
|
- |
|
Henley Park
|
Flat K, High, Tower 1b, Henley Park
2025-03-22 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$16,000
@
$64
|
- |
|
Henley Park
|
Flat G, High, Tower 1b
2025-03-13 Market Info Balcony |
250ft² |
Leased
HKD$16,000
@
$64
|
- |
|
Henley Park
|
Flat D, Mansion D
2025-03-04 Market Info 1 Room Garden |
282ft² |
Leased
HKD$19,000
@
$67
|
- |
|
Henley Park
|
Flat C, Mansion D
2025-03-03 Market Info 1 Room Balcony |
304ft² |
Leased
HKD$19,000
@
$63
|
- |
|
Henley Park
|
Flat G, High, Tower 1b, Henley Park
2025-03-01 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$15,800
@
$63
|
- |
|
Henley Park
|
Flat G, High, Tower 1b, Henley Park
2025-03-01 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$15,800
@
$63
|
- |
|
Henley Park
|
Flat D, Mansion C
2025-03-01 Market Info 1 Room Balcony |
304ft² |
Leased
HKD$18,800
@
$62
|
- |
|
Henley Park
|
Flat C, Mansion C
2025-03-01 Market Info 1 Room Balcony |
304ft² |
Leased
HKD$20,000
@
$66
|
- |