| Total Block: | 6 towers |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 740 units |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Henley Park
|
Flat E, High, Tower 1a, Henley Park
2025-08-01 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$16,000
@
$64
|
- |
|
Henley Park
|
Flat G, Low, Tower 1b, Henley Park
2025-08-01 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$16,000
@
$64
|
- |
|
Henley Park
|
Flat D, High, Tower 1b, Henley Park
2025-08-01 Market Info 2 Rooms |
609ft² |
Leased
HKD$35,000
@
$57
|
- |
|
Henley Park
|
Flat H, High, Tower 1a
2025-08-01 Market Info Balcony |
250ft² |
Leased
HKD$15,500
@
$62
|
- |
|
Henley Park
|
Flat G, Middle, Tower 1b, Henley Park
2025-07-23 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$15,700
@
$63
|
- |
|
Henley Park
|
Flat G, High, Tower 1b, Henley Park
2025-07-18 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$16,200
@
$65
|
- |
|
Henley Park
|
Flat K, Middle, Tower 1b, Henley Park
2025-07-10 Market Info |
250ft² |
Leased
HKD$16,200
@
$65
|
- |
|
Henley Park
|
Flat L, Middle, Tower 1b, Henley Park
2025-07-06 Market Info 1 Room |
384ft² |
Leased
HKD$20,000
@
$52
|
- |
|
Henley Park
|
Flat B, Mansion B, Henley Park
2025-07-01 Market Info 3 Rooms |
646ft² |
Leased
HKD$37,800
@
$59
|
- |
|
Henley Park
|
Flat D, Mansion D, Henley Park
2025-06-30 Market Info 1 Room |
301ft² |
Leased
HKD$18,000
@
$60
|
- |