| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat J, 5/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
209ft² |
HKD$3.93 M
@
$18,804
|
- |
|
#LYOS
|
Flat H, 5/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
281ft² |
HKD$4.85 M
@
$17,249
|
- |
|
#LYOS
|
Flat G, 5/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
455ft² |
HKD$6.57 M
@
$14,440
|
- |
|
#LYOS
|
Flat F, 5/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.71 M
@
$16,691
|
- |
|
#LYOS
|
Flat E, 5/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.86 M
@
$18,844
|
- |
|
#LYOS
|
Flat D, 5/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
448ft² |
HKD$6.59 M
@
$14,719
|
- |
|
#LYOS
|
Flat A, 5/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
454ft² |
HKD$6.93 M
@
$15,264
|
- |
|
#LYOS
|
Flat M, 3/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
281ft² |
HKD$4.79 M
@
$17,039
|
- |
|
#LYOS
|
Flat L, 3/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
279ft² |
HKD$4.75 M
@
$17,039
|
- |
|
#LYOS
|
Flat K, 3/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
280ft² |
HKD$4.76 M
@
$17,014
|
- |