| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat M, 1/F, Tower 2a
2021-11-30 Land Registry |
462ft² |
HKD$7.11 M
@
$15,381
|
- |
|
#LYOS
|
Flat D, 2/F, Tower 2a
2021-11-30 Land Registry |
447ft² |
HKD$6.63 M
@
$14,823
|
- |
|
#LYOS
|
Flat F, Tower 2a
2021-11-30 Land Registry |
447ft² |
HKD$7.93 M
@
$17,749
|
- |
|
#LYOS
|
Flat J, Tower 2a
2021-11-30 Land Registry |
290ft² |
HKD$5.33 M
@
$18,366
|
- |
|
#LYOS
|
Flat D, 1/F, Tower 2a
2021-11-30 Land Registry |
447ft² |
HKD$6.6 M
@
$14,765
|
- |
|
#LYOS
|
Flat E, 1/F, Tower 2a
2021-11-30 Land Registry |
207ft² |
HKD$3.82 M
@
$18,435
|
- |
|
#LYOS
|
Flat L, 1/F, Tower 2a
2021-11-30 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.9 M
@
$19,029
|
- |
|
#LYOS
|
Flat J, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
219ft² |
HKD$3.95 M
@
$18,023
|
- |
|
#LYOS
|
Flat A, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
442ft² |
HKD$7.06 M
@
$15,975
|
- |
|
#LYOS
|
Flat L, 5/F, Tower 1c
2021-11-30 Land Registry |
279ft² |
HKD$4.82 M
@
$17,276
|
- |