| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat H, 5/F, Tower 2b
2024-01-12 Land Registry |
284ft² |
HKD$4.83 M
@
$16,996
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat G, 5/F, Tower 1b
2024-01-12 Land Registry |
460ft² |
HKD$6.73 M
@
$14,628
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat L, 5/F, Tower 1b
2024-01-12 Land Registry |
460ft² |
HKD$7.06 M
@
$15,354
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat F, 3/F, Tower 1c
2024-01-12 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.8 M
@
$17,028
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat K, 3/F, Tower 2a
2024-01-12 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.84 M
@
$17,177
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat A, Tower 2b
2024-01-12 Land Registry |
483ft² |
HKD$7.06 M
@
$14,607
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat C, 3/F, Tower 1a
2024-01-12 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.74 M
@
$16,823
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat B, 5/F, Tower 1c
2024-01-12 Land Registry |
283ft² |
HKD$4.89 M
@
$17,265
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat B, 1/F, Tower 1c
2024-01-12 Land Registry |
283ft² |
HKD$4.74 M
@
$16,760
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat D, 5/F, Tower 1a
2024-01-12 Land Registry |
447ft² |
HKD$6.57 M
@
$14,694
|
- - |