| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat D, 3/F, Tower 2a
2024-01-15 Land Registry |
447ft² |
HKD$6.68 M
@
$14,942
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat C, 3/F, Tower 2a
2024-01-15 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.74 M
@
$16,809
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat K, 3/F, Tower 2b
2024-01-15 Land Registry |
288ft² |
HKD$4.48 M
@
$15,559
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat E, 3/F, Tower 1a
2024-01-15 Land Registry |
207ft² |
HKD$3.79 M
@
$18,304
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat E, 1/F, Tower 1c
2024-01-15 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.75 M
@
$18,288
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat H, 2/F, Tower 1a
2024-01-15 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.58 M
@
$17,454
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat B, 3/F, Tower 1c
2024-01-15 Land Registry |
283ft² |
HKD$4.82 M
@
$17,028
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat L, 3/F, Tower 1a
2024-01-15 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.67 M
@
$17,907
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat M, 2/F, Tower 2a
2024-01-12 Land Registry |
462ft² |
HKD$7.13 M
@
$15,439
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat B, 2/F, Tower 1c
2024-01-12 Land Registry |
283ft² |
HKD$4.77 M
@
$16,859
|
- - |