| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat F, 3/F, Tower 2a
2024-01-17 Land Registry |
467ft² |
HKD$7 M
@
$14,994
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat L, 3/F, Tower 1b
2024-01-17 Land Registry |
460ft² |
HKD$6.75 M
@
$14,670
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat C, 1/F, Tower 1b
2024-01-17 Land Registry |
202ft² |
HKD$3.53 M
@
$17,450
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat F, 5/F, Tower 1b
2024-01-17 Land Registry |
461ft² |
HKD$6.85 M
@
$14,868
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat B, 3/F, Tower 1b
2024-01-17 Land Registry |
202ft² |
HKD$3.71 M
@
$18,342
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat E, 5/F, Tower 1a
2024-01-17 Land Registry |
207ft² |
HKD$3.71 M
@
$17,937
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat D, Tower 2a
2024-01-16 Land Registry |
282ft² |
HKD$5.16 M
@
$18,294
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat C, 3/F, Tower 1c
2024-01-16 Land Registry |
451ft² |
HKD$6.64 M
@
$14,725
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat L, Tower 1a
2024-01-16 Land Registry |
217ft² |
HKD$4.11 M
@
$18,931
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat M, Tower 2a
2024-01-16 Land Registry |
443ft² |
HKD$7.77 M
@
$17,549
|
- - |