| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat K, 3/F, Tower 1b
2024-01-18 Land Registry |
288ft² |
HKD$4.57 M
@
$15,882
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat M, 1/F, Tower 1c
2024-01-18 Land Registry |
281ft² |
HKD$4.71 M
@
$16,769
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat 50, Maisonette Building D
2024-01-18 Land Registry |
778ft² |
HKD$14.5 M
@
$18,638
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat M, 5/F, Tower 1c
2024-01-18 Land Registry |
281ft² |
HKD$4.86 M
@
$17,278
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat J, Tower 2b
2024-01-18 Land Registry |
220ft² |
HKD$4.03 M
@
$18,323
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat A, Tower 2a
2024-01-18 Land Registry |
443ft² |
HKD$7.74 M
@
$17,467
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat B, 1/F, Tower 2a
2024-01-18 Land Registry |
206ft² |
HKD$3.72 M
@
$18,053
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat D, 2/F, Tower 1b
2024-01-17 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.69 M
@
$16,613
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat D, 1/F, Tower 2a
2024-01-17 Land Registry |
447ft² |
HKD$6.6 M
@
$14,765
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat C, 2/F, Tower 2b
2024-01-17 Land Registry |
202ft² |
HKD$3.68 M
@
$18,223
|
- - |