| Permit: | 1996 Yr. |
| Management Company: | Kolot Property Services Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Centre 600
|
Flat A, 07/F/F, Centre 600
2016-01-29 Land Registry |
Gross 780ft² |
HKD$3.4 M
@
$4,359
|
- |
|
Centre 600
|
Flat A, Middle, Centre 600
2016-01-27 Market Info |
Gross 780ft² |
HKD$3.4 M
@
$4,359
|
- |
|
Centre 600
|
Middle, Centre 600
2015-11-16 Market Info |
Gross 1,690ft² |
HKD$8.45 M
@
$5,000
|
- |
|
Centre 600
|
Flat B, Middle, Centre 600
2015-09-23 Market Info |
Gross 910ft² |
HKD$4.48 M
@
$4,923
|
- |
|
Centre 600
|
Flat B, 07/F/F, Centre 600
2015-08-28 Land Registry |
Gross 910ft² |
HKD$4.48 M
@
$4,923
|
- |
|
Centre 600
|
Flat E, 06/F/F, Centre 600
2015-06-30 Land Registry |
Gross 834ft² |
HKD$4.3 M
@
$5,156
|
- |
|
Centre 600
|
Flat E, Low, Centre 600
2015-06-30 Market Info |
Gross 834ft² |
HKD$4.3 M
@
$5,156
|
- |
|
Centre 600
|
Flat A-C, High, Centre 600
2015-03-27 Market Info |
Gross 2,535ft² |
HKD$10.9 M
@
$4,300
|
- |
|
Centre 600
|
Flat B, High, Centre 600
2015-03-27 Market Info |
Gross 910ft² |
HKD$3.91 M
@
$4,300
|
- |
|
Centre 600
|
Flat C, High, Centre 600
2015-03-27 Market Info |
Gross 845ft² |
HKD$3.63 M
@
$4,300
|
- |