| Permit: | 1980 Yr. |
| Management Company: | MTR Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
World Wide House
|
Flat 608, World-wide House
2016-05-19 Land Registry |
Gross 874ft² |
HKD$24.73 M
@
$28,300
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 626, World-wide House
2016-05-10 Land Registry |
Gross 423ft² |
HKD$11 M
@
$26,005
|
- |
|
World Wide House
|
Flat WF, High, World-wide House
2016-04-13 Market Info |
Gross 20,766ft² |
HKD$726 M
@
$34,961
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 27/F, High, World-wide House
2016-04-13 Market Info |
Gross 10,383ft² |
HKD$363.41 M
@
$35,000
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 26/F, High, World-wide House
2016-04-13 Market Info |
Gross 10,383ft² |
HKD$363.41 M
@
$35,000
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 17A, 06/F/F, World-wide House
2016-04-13 Land Registry |
Gross 642ft² |
HKD$16.6 M
@
$25,857
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 617A, World-wide House
2016-03-31 Land Registry |
Gross 642ft² |
HKD$16.6 M
@
$25,857
|
- |
|
World Wide House
|
Low, World-wide House
2015-08-04 Market Info |
Gross 874ft² |
HKD$25.17 M
@
$28,800
|
- |
|
World Wide House
|
Flat WF, Middle, World-wide House
2015-07-03 Market Info |
Gross 16,693ft² |
HKD$509 M
@
$30,492
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 17/F, World-wide House
2015-06-30 Land Registry |
Gross 16,693ft² |
HKD$509.14 M
@
$30,500
|
- |