| Permit: | 1980 Yr. |
| Management Company: | MTR Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
World Wide House
|
High, World-wide House
2016-07-21 Market Info |
Gross 10,383ft² |
HKD$365 M
@
$35,154
|
- |
|
World Wide House
|
High, World-wide House
2016-07-21 Market Info |
Gross 10,383ft² |
HKD$365 M
@
$35,154
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 26, 06/F/F, World-wide House
2016-06-28 Land Registry |
Gross 423ft² |
HKD$11 M
@
$26,005
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 21, 06/F/F, World-wide House
2016-06-03 Land Registry |
Gross 874ft² |
HKD$23.86 M
@
$27,300
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 20, 06/F/F, World-wide House
2016-06-03 Land Registry |
Gross 874ft² |
HKD$23.86 M
@
$27,300
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 08, 06/F/F, World-wide House
2016-06-03 Land Registry |
Gross 874ft² |
HKD$24.73 M
@
$28,300
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 10/F, Low, World-wide House
2016-05-24 Market Info |
Gross 16,693ft² |
HKD$459.8 M
@
$27,544
|
- |
|
World Wide House
|
Middle, World-wide House
2016-05-24 Market Info |
Gross 16,693ft² |
HKD$484 M
@
$28,994
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 621, World-wide House
2016-05-19 Land Registry |
Gross 874ft² |
HKD$23.86 M
@
$27,300
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 620, World-wide House
2016-05-19 Land Registry |
Gross 874ft² |
HKD$23.86 M
@
$27,300
|
- |