| Permit: | 1980 Yr. |
| Management Company: | MTR Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
World Wide House
|
Flat 01, 06/F/F, World-wide House
2016-11-28 Land Registry |
Gross 1,094ft² |
HKD$31.09 M
@
$28,420
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 803, World-wide House
2016-11-17 Land Registry |
Gross 3,689ft² |
HKD$82.77 M
@
$22,436
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 618, World-wide House
2016-11-15 Land Registry |
Gross 965ft² |
HKD$26.83 M
@
$27,800
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 601, World-wide House
2016-11-14 Land Registry |
Gross 1,094ft² |
HKD$31.09 M
@
$28,420
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 616, World-wide House
2016-11-14 Land Registry |
Gross 708ft² |
HKD$19.33 M
@
$27,300
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 615, World-wide House
2016-11-14 Land Registry |
Gross 793ft² |
HKD$21.65 M
@
$27,300
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 15, 06/F/F, World-wide House
2016-11-12 Land Registry |
Gross 793ft² |
HKD$21.65 M
@
$27,300
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 616A, World-wide House
2016-11-11 Land Registry |
Gross 687ft² |
HKD$18.41 M
@
$26,800
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 617, World-wide House
2016-11-11 Land Registry |
Gross 895ft² |
HKD$23.99 M
@
$26,800
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 17, 06/F/F, World-wide House
2016-11-11 Land Registry |
Gross 895ft² |
HKD$23.99 M
@
$26,800
|
- |