| Permit: | 1980 Yr. |
| Management Company: | MTR Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
World Wide House
|
Flat 25, 06/F/F, World-wide House
2017-10-04 Land Registry |
Gross 497ft² |
HKD$13 M
@
$26,157
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 625, World-wide House
2017-09-22 Land Registry |
Gross 497ft² |
HKD$13 M
@
$26,157
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 803, Low, World-wide House
2017-09-04 Market Info |
Gross 3,208ft² |
HKD$113.8 M
@
$35,474
|
- |
|
World Wide House
|
Low, World-wide House
2017-09-04 Market Info |
Gross 3,208ft² |
HKD$113.8 M
@
$35,474
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 11/F, World-wide House
2017-06-19 Land Registry |
Gross 16,693ft² |
HKD$601 M
@
$36,003
|
- |
|
World Wide House
|
Flat WF, 11/F/F, World-wide House
2017-06-12 Land Registry |
Gross 16,693ft² |
HKD$601 M
@
$36,003
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 18, 06/F/F, World-wide House
2016-12-09 Land Registry |
Gross 965ft² |
HKD$26.83 M
@
$27,800
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 03, 08/F/F, World-wide House
2016-12-02 Land Registry |
Gross 3,208ft² |
HKD$82.77 M
@
$25,800
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 16A, 06/F/F, World-wide House
2016-11-30 Land Registry |
Gross 687ft² |
HKD$18.41 M
@
$26,800
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 16, 06/F/F, World-wide House
2016-11-30 Land Registry |
Gross 708ft² |
HKD$19.33 M
@
$27,300
|
- |