| Total Block: | 2 Towers (Tower A and Tower B) |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 603 units |
| School Zone: | Pri: 80 Sec: Northern District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
One Innovale
|
Flat 21, 6/F, Tower B
2025-02-17 Land Registry |
329ft² |
HKD$4.08 M
@
$12,401
|
- 10.3% |
|
One Innovale
|
Flat 21, Low, Tower B, Phase 1
2025-02-04 Market Info 1 Room |
328ft² |
HKD$4.08 M
@
$12,439
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 11, 21/F, Tower A
2024-12-09 Land Registry |
295ft² |
HKD$3.88 M
@
$13,153
|
- 13.4% |
|
One Innovale
|
Flat 1, 18/F, Tower B
2024-10-30 Land Registry |
321ft² |
HKD$4.13 M
@
$12,866
|
- 16.1% |
|
One Innovale
|
Flat 18, 17/F, Tower A
2024-10-23 Land Registry |
208ft² |
HKD$3.05 M
@
$14,663
|
- 5.3% |
|
One Innovale
|
Flat 7, 20/F, Tower B
2024-09-20 Land Registry |
223ft² |
HKD$3.43 M
@
$15,372
|
- - |
|
One Innovale
|
Flat 2, 15/F, Tower B
2023-06-21 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.7 M
@
$15,162
|
- 1.1% |
|
One Innovale
|
Flat 6, 6/F, Tower A
2023-03-30 Land Registry |
285ft² |
HKD$4.24 M
@
$14,864
|
- 1.6% |
|
One Innovale
|
Flat 9, 20/F, Tower B
2023-03-28 Land Registry |
285ft² |
HKD$4.62 M
@
$16,201
|
- 0.6% |
|
One Innovale
|
Flat 21, 11/F, Tower B
2023-03-28 Land Registry |
329ft² |
HKD$4.73 M
@
$14,382
|
+ 1.4% |