| Total Block: | 2 Towers (Tower A and Tower B) |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 603 units |
| School Zone: | Pri: 80 Sec: Northern District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
One Innovale
|
Flat 1, 21/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
321ft² |
HKD$4.98 M
@
$15,512
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 5, 21/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
458ft² |
HKD$6.66 M
@
$14,541
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 20, 15/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
315ft² |
HKD$4.49 M
@
$14,256
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 17, 15/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
320ft² |
HKD$4.62 M
@
$14,443
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 20, 11/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
315ft² |
HKD$4.46 M
@
$14,166
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 21, 11/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
329ft² |
HKD$4.67 M
@
$14,189
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 16, 22/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
329ft² |
HKD$5.44 M
@
$16,545
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 22, 15/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
328ft² |
HKD$4.7 M
@
$14,336
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 8, 18/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
295ft² |
HKD$4.61 M
@
$15,616
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 16, 17/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
329ft² |
HKD$4.84 M
@
$14,721
|
- |