| Total Block: | 2 Towers (Tower A and Tower B) |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 603 units |
| School Zone: | Pri: 80 Sec: Northern District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
One Innovale
|
Flat 21, 20/F, Tower B
2022-09-01 Land Registry |
329ft² |
HKD$4.72 M
@
$14,337
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 9, 12/F, Tower A
2022-08-31 Land Registry |
209ft² |
HKD$3.06 M
@
$14,653
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 6, 20/F, Tower A
2022-08-31 Land Registry |
285ft² |
HKD$4.28 M
@
$15,032
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 9, 19/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
285ft² |
HKD$4.56 M
@
$15,999
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 7, 19/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
223ft² |
HKD$3.44 M
@
$15,409
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 6, 19/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
458ft² |
HKD$6.91 M
@
$15,081
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 3, 19/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.79 M
@
$15,458
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 2, 19/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.79 M
@
$15,440
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 1, 19/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
321ft² |
HKD$4.96 M
@
$15,464
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 22, 21/F, Tower B
2022-08-31 Land Registry |
328ft² |
HKD$4.8 M
@
$14,635
|
- |