| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat J, 1/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
209ft² |
HKD$3.82 M
@
$18,254
|
- |
|
#LYOS
|
Flat H, 1/F, Tower 1c
2021-11-29 Land Registry |
281ft² |
HKD$4.71 M
@
$16,744
|
- |
|
#LYOS
|
Flat B, Tower 2a
2021-11-29 Land Registry |
217ft² |
HKD$4.08 M
@
$18,788
|
- |
|
#LYOS
|
Flat E, 2/F, Tower 1c
2021-11-26 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.77 M
@
$18,400
|
- |
|
#LYOS
|
Flat D, 2/F, Tower 1c
2021-11-26 Land Registry |
448ft² |
HKD$6.69 M
@
$14,924
|
- |
|
#LYOS
|
Flat B, 2/F, Tower 1c
2021-11-26 Land Registry |
283ft² |
HKD$4.77 M
@
$16,859
|
- |
|
#LYOS
|
Flat M, 1/F, Tower 1c
2021-11-26 Land Registry |
281ft² |
HKD$4.71 M
@
$16,769
|
- |
|
#LYOS
|
Flat G, 1/F, Tower 1c
2021-11-26 Land Registry |
455ft² |
HKD$6.6 M
@
$14,499
|
- |
|
#LYOS
|
Flat E, 1/F, Tower 1c
2021-11-26 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.75 M
@
$18,288
|
- |
|
#LYOS
|
Flat D, 1/F, Tower 1c
2021-11-26 Land Registry |
448ft² |
HKD$6.66 M
@
$14,864
|
- |