| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat J, 3/F, Tower 1a
2024-06-12 Land Registry |
283ft² |
HKD$3.85 M
@
$13,601
|
- 16.9% |
|
#LYOS
|
Flat 21, Maisonette Building C
2024-06-07 Land Registry |
789ft² |
HKD$12.9 M
@
$16,347
|
- |
|
#LYOS
|
Flat A, Tower 1a
2024-06-07 Land Registry |
443ft² |
HKD$6.45 M
@
$14,564
|
- 16.9% |
|
#LYOS
|
Flat J, Tower 2a
2024-05-31 Land Registry |
290ft² |
HKD$4.37 M
@
$15,059
|
- 18% |
|
#LYOS
|
Flat D, 5/F, Tower 1b
2024-02-23 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.8 M
@
$17,018
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat H, 3/F, Tower 2a
2024-02-05 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.89 M
@
$18,956
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat B, Tower 2b
2024-02-01 Land Registry |
217ft² |
HKD$4.02 M
@
$18,530
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat K, 2/F, Tower 1a
2024-02-01 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.42 M
@
$15,674
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat A, 1/F, Tower 1b
2024-01-31 Land Registry |
482ft² |
HKD$6.84 M
@
$14,197
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat 18, Maisonette Building C
2024-01-30 Land Registry |
778ft² |
HKD$15.3 M
@
$19,666
|
- - |