| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat B, Tower 2b
2021-12-01 Land Registry |
217ft² |
HKD$4.02 M
@
$18,530
|
- |
|
#LYOS
|
Flat A, Tower 2b
2021-12-01 Land Registry |
483ft² |
HKD$7.06 M
@
$14,607
|
- |
|
#LYOS
|
Flat M, 2/F, Tower 1a
2021-12-01 Land Registry |
462ft² |
HKD$6.54 M
@
$14,152
|
- |
|
#LYOS
|
Flat L, 2/F, Tower 1a
2021-12-01 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.64 M
@
$17,732
|
- |
|
#LYOS
|
Flat J, 1/F, Tower 1a
2021-12-01 Land Registry |
283ft² |
HKD$4.56 M
@
$16,117
|
- |
|
#LYOS
|
Flat K, 5/F, Tower 1c
2021-12-01 Land Registry |
280ft² |
HKD$4.83 M
@
$17,250
|
- |
|
#LYOS
|
Flat C, 5/F, Tower 1c
2021-12-01 Land Registry |
451ft² |
HKD$6.5 M
@
$14,404
|
- |
|
#LYOS
|
Flat B, 3/F, Tower 2a
2021-11-30 Land Registry |
206ft² |
HKD$3.78 M
@
$18,340
|
- |
|
#LYOS
|
Flat 37, Maisonette Building D
2021-11-30 Land Registry |
778ft² |
HKD$15.56 M
@
$20,000
|
- |
|
#LYOS
|
Flat H, Tower 2a
2021-11-30 Land Registry |
218ft² |
HKD$4.01 M
@
$18,394
|
- |