| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat C, 1/F, Tower 1b
2021-12-02 Land Registry |
202ft² |
HKD$3.53 M
@
$17,450
|
- |
|
#LYOS
|
Flat K, Tower 1b
2021-12-02 Land Registry |
287ft² |
HKD$5.08 M
@
$17,700
|
- |
|
#LYOS
|
Flat H, Tower 1b
2021-12-02 Land Registry |
223ft² |
HKD$4.22 M
@
$18,901
|
- |
|
#LYOS
|
Flat G, Tower 1b
2021-12-02 Land Registry |
443ft² |
HKD$7.33 M
@
$16,546
|
- |
|
#LYOS
|
Flat F, Tower 1b
2021-12-02 Land Registry |
442ft² |
HKD$6.96 M
@
$15,753
|
- |
|
#LYOS
|
Flat E, Tower 1b
2021-12-02 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.8 M
@
$17,011
|
- |
|
#LYOS
|
Flat B, Tower 1b
2021-12-02 Land Registry |
217ft² |
HKD$4.09 M
@
$18,834
|
- |
|
#LYOS
|
Flat A, Tower 1b
2021-12-02 Land Registry |
483ft² |
HKD$7.21 M
@
$14,919
|
- |
|
#LYOS
|
Flat E, 5/F, Tower 1a
2021-12-02 Land Registry |
207ft² |
HKD$3.71 M
@
$17,937
|
- |
|
#LYOS
|
Flat F, 3/F, Tower 1a
2021-12-02 Land Registry |
471ft² |
HKD$7.07 M
@
$15,011
|
- |