| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat 5, Maisonette Building B
2022-06-01 Land Registry |
778ft² |
HKD$15.3 M
@
$19,666
|
- |
|
#LYOS
|
Flat 18, Maisonette Building C
2022-05-27 Land Registry |
778ft² |
HKD$15.3 M
@
$19,666
|
- |
|
#LYOS
|
Flat 6, Maisonette Building B
2022-05-27 Land Registry |
778ft² |
HKD$15.5 M
@
$19,923
|
- |
|
#LYOS
|
Flat 45, Maisonette Building D
2022-05-10 Land Registry |
788ft² |
HKD$16.4 M
@
$20,812
|
- |
|
#LYOS
|
Flat 36, Maisonette Building D
2022-03-01 Land Registry |
778ft² |
HKD$15.3 M
@
$19,666
|
- |
|
#LYOS
|
Flat 12, Maisonette Building B
2022-01-13 Land Registry |
789ft² |
HKD$15.72 M
@
$19,924
|
- |
|
#LYOS
|
Flat 19, Maisonette Building C
2021-12-28 Land Registry |
778ft² |
HKD$15.65 M
@
$20,116
|
- |
|
#LYOS
|
Flat 20, Maisonette Building C
2021-12-14 Land Registry |
778ft² |
HKD$15.56 M
@
$20,000
|
- |
|
#LYOS
|
Flat L, 2/F, Tower 1b
2021-12-09 Land Registry |
460ft² |
HKD$6.93 M
@
$15,054
|
- |
|
#LYOS
|
Flat F, 3/F, Tower 2a
2021-12-07 Land Registry |
467ft² |
HKD$7 M
@
$14,994
|
- |