| Total Block: | 9 Buildings |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Management Company: | Citybase Property Management Limited |
| Total Unit: | 341 units. |
| School Zone: | Pri: 72 Sec: Yuen Long District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
#LYOS
|
Flat L, 1/F, Tower 1a
2024-01-08 Land Registry |
205ft² |
HKD$3.61 M
@
$17,624
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat E, 1/F, Tower 2b
2024-01-08 Land Registry |
283ft² |
HKD$4.84 M
@
$17,095
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat K, 2/F, Tower 2a
2024-01-08 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.96 M
@
$17,596
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat E, 2/F, Tower 2a
2024-01-08 Land Registry |
207ft² |
HKD$3.84 M
@
$18,546
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat B, 3/F, Tower 2a
2024-01-05 Land Registry |
206ft² |
HKD$3.78 M
@
$18,340
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat H, 1/F, Tower 2b
2024-01-05 Land Registry |
284ft² |
HKD$4.53 M
@
$15,944
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat M, 5/F, Tower 1a
2024-01-05 Land Registry |
462ft² |
HKD$6.67 M
@
$14,435
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat D, 5/F, Tower 2b
2024-01-05 Land Registry |
282ft² |
HKD$4.97 M
@
$17,613
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat L, 3/F, Tower 2b
2024-01-05 Land Registry |
460ft² |
HKD$6.77 M
@
$14,717
|
- - |
|
#LYOS
|
Flat G, 3/F, Tower 2b
2024-01-05 Land Registry |
462ft² |
HKD$6.77 M
@
$14,647
|
- - |