| Total Block: | 2 Towers |
| Permit: | 2024 Yr. |
| Developer: | Wheelock |
| Management Company: | Harriman Property Management Limited |
| Total Unit: | 444 units |
| School Zone: | Pri: 48 Sec: Kwun Tong District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
KOKO Hills
|
Flat B, 16/F, Tower 8
2026-04-20 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.64 M
@
$20,320
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 21/F, Tower 9
2026-04-20 Land Registry |
429ft² |
HKD$8.92 M
@
$20,793
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 12/F, Tower 8
2026-04-17 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.67 M
@
$20,402
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 17/F, Tower 8
2026-04-16 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.66 M
@
$20,381
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat E, 2/F, Tower 8
2026-04-15 Land Registry |
464ft² |
HKD$7.96 M
@
$17,144
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 21/F, Tower 8
2026-04-13 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.83 M
@
$20,776
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat C, 3/F, Tower 8
2026-04-10 Land Registry |
421ft² |
HKD$8.21 M
@
$19,496
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat C, 23/F, Tower 9
2026-04-09 Land Registry |
431ft² |
HKD$8.99 M
@
$20,856
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 22/F, Tower 8
2026-04-08 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.87 M
@
$20,859
|
+ 0.6% |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 19/F, Tower 8
2026-04-08 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.76 M
@
$20,609
|
- |