| Total Block: | 2 Towers |
| Permit: | 2024 Yr. |
| Developer: | Wheelock |
| Management Company: | Harriman Property Management Limited |
| Total Unit: | 444 units |
| School Zone: | Pri: 48 Sec: Kwun Tong District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
KOKO Hills
|
Flat B, 17/F, Tower 9
2026-05-14 Land Registry |
429ft² |
HKD$8.83 M
@
$20,587
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat A, 19/F, Tower 8
2026-05-12 Land Registry |
431ft² |
HKD$8.95 M
@
$20,754
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat J, 2/F, Tower 9
2026-05-12 Land Registry |
489ft² |
HKD$8.78 M
@
$17,963
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 11/F, Tower 8
2026-05-08 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.65 M
@
$20,341
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 9/F, Tower 9
2026-05-08 Land Registry |
429ft² |
HKD$8.49 M
@
$19,800
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat J, 22/F, Tower 9
2026-05-07 Land Registry |
489ft² |
HKD$9.47 M
@
$19,366
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 19/F, Tower 9
2026-05-06 Land Registry |
429ft² |
HKD$8.69 M
@
$20,249
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 7/F, Tower 8
2026-05-04 Land Registry |
425ft² |
HKD$8.52 M
@
$20,038
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat B, 18/F, Tower 9
2026-05-04 Land Registry |
429ft² |
HKD$8.67 M
@
$20,205
|
- |
|
KOKO Hills
|
Flat C, 26/F, Tower 9
2026-04-30 Land Registry |
431ft² |
HKD$9.55 M
@
$22,167
|
- |