| Total Block: | 2 Towers and 22 Houses |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | CK Asset |
| Management Company: | Goodwell Property Management Limited |
| Total Unit: | 266 units |
| School Zone: | Pri: 91 Sec: Sha Tin District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
El Futuro
|
Flat C, 3/F, Tower 1
2026-05-18 Land Registry 4 Rooms |
1,226ft² |
HKD$16.55 M
@
$13,499
|
+ 2.8% |
|
El Futuro
|
Flat C, 17/F, Tower 1
2026-05-18 Land Registry 4 Rooms |
1,226ft² |
HKD$22.54 M
@
$18,382
|
- |
|
El Futuro
|
Flat B, 17/F, Tower 1
2026-05-15 Land Registry 3 Rooms |
1,053ft² |
HKD$18.25 M
@
$17,330
|
- |
|
El Futuro
|
Flat B, 18/F, Tower 1
2026-05-11 Land Registry 3 Rooms |
1,053ft² |
HKD$18.33 M
@
$17,403
|
- |
|
El Futuro
|
Flat C, 2/F, Tower 2
2026-05-11 Land Registry 4 Rooms |
1,189ft² |
HKD$18.26 M
@
$15,357
|
- |
|
El Futuro
|
Flat B, 21/F, Tower 2
2026-05-08 Land Registry 3 Rooms |
1,053ft² |
HKD$18.91 M
@
$17,960
|
- |
|
El Futuro
|
Flat C, Low, Tower 1, El Futuro
2026-04-30 Market Info 4 Rooms |
1,226ft² |
HKD$16.55 M
@
$13,499
|
- |
|
El Futuro
|
Flat E, 21/F, Tower 2
2026-04-24 Land Registry 2 Rooms |
505ft² |
HKD$7.35 M
@
$14,554
|
- 19.1% |
|
El Futuro
|
Flat C, 16/F, Tower 1
2026-04-20 Land Registry 4 Rooms |
1,226ft² |
HKD$21.31 M
@
$17,382
|
- |
|
El Futuro
|
Flat E, High, Tower 2, El Futuro
2026-04-13 Market Info 2 Rooms |
505ft² |
HKD$7.35 M
@
$14,554
|
- |