| Permit: | 1998 Yr. |
| Management Company: | DTZ Debenham Tie Leung Property Management Ltd |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Nam Wo Hong Building
|
Flat WF, 25/F/F, Nam Wo Hong Building
2016-10-04 Land Registry |
Gross 5,150ft² |
HKD$50.73 M
@
$9,850
|
- |
|
Nam Wo Hong Building
|
Flat WF, 26/F/F, Nam Wo Hong Building
2016-10-04 Land Registry |
Gross 5,150ft² |
HKD$50.73 M
@
$9,850
|
- |
|
Nam Wo Hong Building
|
Flat 28/F, Nam Wo Hong Building
2016-07-22 Land Registry |
Gross 5,150ft² |
HKD$50.73 M
@
$9,850
|
- |
|
Nam Wo Hong Building
|
Flat 27/F, Nam Wo Hong Building
2016-07-22 Land Registry |
Gross 5,150ft² |
HKD$50.73 M
@
$9,850
|
- |
|
Nam Wo Hong Building
|
Flat 26/F, Nam Wo Hong Building
2016-07-22 Land Registry |
Gross 5,150ft² |
HKD$50.73 M
@
$9,850
|
- |
|
Nam Wo Hong Building
|
Flat 1905, Nam Wo Hong Building
2016-04-30 Land Registry |
Gross 1,032ft² |
HKD$10.78 M
@
$10,450
|
- |
|
Nam Wo Hong Building
|
Middle, Nam Wo Hong Building
2016-03-15 Market Info |
Gross 5,150ft² |
HKD$59.23 M
@
$11,500
|
- |
|
Nam Wo Hong Building
|
Flat 1, Low, Nam Wo Hong Building
2015-12-19 Market Info |
Gross 42,112ft² |
HKD$357 M
@
$8,477
|
- |
|
Nam Wo Hong Building
|
Flat 8層樓面&704-05, Nam Wo Hong Building
2015-12-19 Land Registry |
Gross 42,112ft² |
HKD$357 M
@
$8,477
|
- |
|
Nam Wo Hong Building
|
Low, Nam Wo Hong Building
2015-12-18 Market Info |
Gross 42,112ft² |
HKD$357.11 M
@
$8,480
|
- |