| Permit: | 2008 Yr. |
| Management Company: | Savills Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Ford Glory Plaza
|
Flat D, Ford Glory Plaza
2015-09-16 Market Info |
Gross 2,247ft² |
HKD$2.97 M
@
$1,320
|
- |
|
Ford Glory Plaza
|
Flat D, 06/F/F, Ford Glory Plaza
2015-08-25 Land Registry |
Gross 2,238ft² |
HKD$13 M
@
$5,809
|
- |
|
Ford Glory Plaza
|
Flat D, Ford Glory Plaza
2015-08-25 Market Info |
Gross 2,238ft² |
HKD$13 M
@
$5,809
|
- |
|
Ford Glory Plaza
|
Flat E, 10/F/F, Ford Glory Plaza
2015-07-06 Land Registry |
Gross 2,347ft² |
HKD$14.48 M
@
$6,170
|
- |
|
Ford Glory Plaza
|
Flat E, Ford Glory Plaza
2015-07-06 Market Info |
Gross 2,347ft² |
HKD$14.48 M
@
$6,170
|
- |
|
Ford Glory Plaza
|
Flat W/F, 28/F/F, Ford Glory Plaza
2015-06-08 Land Registry |
Gross 10,377ft² |
HKD$81.9 M
@
$7,892
|
- |
|
Ford Glory Plaza
|
Flat D, 11/F/F, Ford Glory Plaza
2014-10-07 Land Registry |
Gross 2,247ft² |
HKD$4 M
@
$1,780
|
- |
|
Ford Glory Plaza
|
Flat B, 26/F/F, Ford Glory Plaza
2014-07-30 Land Registry |
Gross 2,176ft² |
HKD$14.49 M
@
$6,661
|
- |
|
Ford Glory Plaza
|
Flat A, 26/F/F, Ford Glory Plaza
2014-07-29 Land Registry |
Gross 1,222ft² |
HKD$7.67 M
@
$6,280
|
- |
|
Ford Glory Plaza
|
Flat A,B, High, Ford Glory Plaza
2014-07-25 Market Info |
Gross 3,530ft² |
HKD$22.95 M
@
$6,500
|
- |