| Permit: | 1980 Yr. |
| Management Company: | MTR Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
World Wide House
|
Flat 2001&06-07, World-wide House
2008-02-19 Land Registry |
Gross 11,710ft² |
HKD$215 M
@
$18,360
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 2002-05, World-wide House
2007-12-19 Land Registry |
Gross 7,269ft² |
HKD$116.3 M
@
$16,000
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 2002-05, World-wide House
2007-11-13 Land Registry |
Gross 7,269ft² |
HKD$100.86 M
@
$13,875
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 12/F, World-wide House
2007-06-27 Land Registry |
Gross 16,693ft² |
HKD$159 M
@
$9,525
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 20/F, World-wide House
2007-06-06 Land Registry |
Gross 16,693ft² |
HKD$155 M
@
$9,285
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 2501, World-wide House
2006-05-01 Land Registry |
Gross 2,420ft² |
HKD$23.23 M
@
$9,600
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 1409, World-wide House
2006-05-01 Land Registry |
Gross 2,615ft² |
HKD$25.37 M
@
$9,700
|
- |