| Permit: | 1980 Yr. |
| Management Company: | MTR Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
World Wide House
|
Flat 11/F, World-wide House
2010-09-10 Land Registry |
Gross 16,693ft² |
HKD$289.52 M
@
$17,344
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 6/F, World-wide House
2010-09-10 Land Registry |
Gross 16,693ft² |
HKD$300.47 M
@
$18,000
|
- |
|
World Wide House
|
Flat WF, 06/F/F, World-wide House
2010-09-02 Land Registry |
Gross 16,693ft² |
HKD$300.47 M
@
$18,000
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 2101, World-wide House
2010-03-10 Land Registry |
Gross 3,503ft² |
HKD$57.8 M
@
$16,500
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 01, 21/F/F, World-wide House
2010-03-09 Land Registry |
Gross 3,503ft² |
HKD$57.8 M
@
$16,500
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 804A, World-wide House
2009-11-23 Land Registry |
Gross 2,200ft² |
HKD$33.33 M
@
$15,150
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 704-05, World-wide House
2009-06-10 Land Registry |
Gross 6,906ft² |
HKD$69.3 M
@
$10,035
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 701-02, World-wide House
2009-06-05 Land Registry |
Gross 6,579ft² |
HKD$66 M
@
$10,032
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 1407, World-wide House
2008-06-10 Land Registry |
Gross 2,339ft² |
HKD$36.72 M
@
$15,700
|
- |
|
World Wide House
|
Flat 2101, World-wide House
2008-05-27 Land Registry |
Gross 3,503ft² |
HKD$45 M
@
$12,846
|
- |