| Permit: | 1994 Yr. |
| Management Company: | CITYBASE PROPERTY MANAGEMENT LIMITED |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Concordia Plaza
|
Flat 03, 12/F/F, Concordia Plaza
2016-11-11 Land Registry |
Gross 1,230ft² |
HKD$15 M
@
$12,195
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 10, 05/F/F, Concordia Plaza
2016-11-07 Land Registry |
Gross 1,887ft² |
HKD$21.5 M
@
$11,394
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 2516, Concordia Plaza
2016-11-03 Land Registry |
Gross 3,329ft² |
HKD$41.61 M
@
$12,500
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 16, 25/F/F, Concordia Plaza
2016-10-31 Land Registry |
Gross 3,329ft² |
HKD$41.61 M
@
$12,500
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 05, 26/F/F, Concordia Plaza
2016-10-25 Land Registry |
Gross 2,219ft² |
HKD$35.3 M
@
$15,908
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 2605, Concordia Plaza
2016-10-07 Land Registry |
Gross 2,219ft² |
HKD$35.3 M
@
$15,908
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 11, 17/F/F, Concordia Plaza
2016-09-21 Land Registry |
Gross 825ft² |
HKD$10.35 M
@
$12,550
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 13, 21/F/F, Concordia Plaza
2016-09-15 Land Registry |
Gross 1,091ft² |
HKD$13.64 M
@
$12,500
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 1711, Concordia Plaza
2016-09-07 Land Registry |
Gross 825ft² |
HKD$10.35 M
@
$12,550
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 2113, Concordia Plaza
2016-09-07 Land Registry |
Gross 1,091ft² |
HKD$13.64 M
@
$12,500
|
- |