| Permit: | 1994 Yr. |
| Management Company: | CITYBASE PROPERTY MANAGEMENT LIMITED |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Concordia Plaza
|
Flat 15, 16/F/F, Concordia Plaza
2017-03-08 Land Registry |
Gross 1,957ft² |
HKD$27.4 M
@
$14,000
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 711, Concordia Plaza
2017-03-01 Land Registry |
Gross 825ft² |
HKD$12.38 M
@
$15,000
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 1615, Concordia Plaza
2017-02-20 Land Registry |
Gross 1,957ft² |
HKD$27.4 M
@
$14,000
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 15, 25/F/F, Concordia Plaza
2017-02-15 Land Registry |
Gross 2,185ft² |
HKD$32.78 M
@
$15,000
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 2515, Concordia Plaza
2017-01-24 Land Registry |
Gross 2,185ft² |
HKD$32.78 M
@
$15,000
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 07, 16/F/F, Concordia Plaza
2017-01-23 Land Registry |
Gross 1,890ft² |
HKD$24.75 M
@
$13,095
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Middle, Concordia Plaza
2017-01-19 Market Info |
Gross 2,043ft² |
HKD$29.01 M
@
$14,200
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 1607, Concordia Plaza
2017-01-18 Land Registry |
Gross 1,890ft² |
HKD$24.75 M
@
$13,095
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Flat 01, 23/F/F, Concordia Plaza
2017-01-06 Land Registry |
Gross 1,158ft² |
HKD$17.37 M
@
$15,000
|
- |
|
Concordia Plaza
|
Middle, Concordia Plaza
2017-01-04 Market Info |
Gross 4,979ft² |
HKD$72.2 M
@
$14,500
|
- |