| Permit: | 1982 Yr. |
| Management Company: | Asiasec Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Queen's Centre
|
Flat B, 14/F/F, Queen's Centre
2011-06-16 Land Registry |
Gross 694ft² |
HKD$6.22 M
@
$8,960
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat 14B, Queen's Centre
2011-06-10 Land Registry |
Gross 694ft² |
HKD$6.22 M
@
$8,960
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat WF, 18/F/F, Queen's Centre
2011-05-23 Land Registry |
Gross 2,050ft² |
HKD$18.6 M
@
$9,073
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat 18/F, Queen's Centre
2011-05-11 Land Registry |
Gross 2,050ft² |
HKD$18.6 M
@
$9,073
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat A&B, 02/F/F, Queen's Centre
2011-03-11 Land Registry |
Gross 1,412ft² |
HKD$12.21 M
@
$8,650
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat 2A-B, Queen's Centre
2011-02-28 Land Registry |
Gross 1,412ft² |
HKD$12.21 M
@
$8,650
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat 9B, Queen's Centre
2011-02-22 Land Registry |
Gross 694ft² |
HKD$5.95 M
@
$8,573
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat B, 09/F/F, Queen's Centre
2011-02-08 Land Registry |
Gross 694ft² |
HKD$5.95 M
@
$8,573
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat A&B, 13/F/F, Queen's Centre
2010-11-11 Land Registry |
Gross 1,319ft² |
HKD$11.39 M
@
$8,634
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat 13A-B, Queen's Centre
2010-11-01 Land Registry |
Gross 1,333ft² |
HKD$11.39 M
@
$8,543
|
- |