| Permit: | 1982 Yr. |
| Management Company: | Asiasec Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Queen's Centre
|
Flat A, 6/F, Queen's Centre
2024-11-01 Land Registry |
Gross 625ft² |
HKD$5.35 M
@
$8,560
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat A, 06/F/F, Queen's Centre
2024-10-21 Land Registry |
Gross 625ft² |
HKD$5.35 M
@
$8,560
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat C, 06/F/F, Queen's Centre
2020-04-02 Land Registry |
Gross 731ft² |
HKD$8.16 M
@
$11,163
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat C, 6/F, Queen's Centre
2020-04-02 Land Registry |
Gross 731ft² |
HKD$8.16 M
@
$11,163
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat 13C, Queen's Centre
2016-02-24 Land Registry |
Gross 731ft² |
HKD$8.9 M
@
$12,175
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat C, 13/F/F, Queen's Centre
2016-02-03 Land Registry |
Gross 731ft² |
HKD$8.9 M
@
$12,175
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat WF, 20/F/F, Queen's Centre
2014-12-03 Land Registry |
Gross 1,712ft² |
HKD$21.6 M
@
$12,617
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat 20/F, Queen's Centre
2014-11-21 Land Registry |
Gross 1,712ft² |
HKD$21.6 M
@
$12,617
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat B, 09/F/F, Queen's Centre
2014-10-28 Land Registry |
Gross 694ft² |
HKD$7.88 M
@
$11,354
|
- |
|
Queen's Centre
|
Flat 9B, Queen's Centre
2014-10-21 Land Registry |
Gross 694ft² |
HKD$7.88 M
@
$11,354
|
- |