Rica Victoria, Flat C, 7/F, Rica Victoria

North Point No.28 Java Road

Unit Information

Block:
Rica Victoria
Gross area:
Gross 535ft²
Saleable area:
337ft²
Transactions:
2

Records

2026-05-20

Sold Price
HKD$5.22 M
Building Unit Price
$9,757
Unit Price
$15,490
Transaction Format
Land Registry
Loss
-21.9%
Prev Date
2019-08-20

2019-08-20

Sold Price
HKD$6.68 M
Building Unit Price
$12,486
Unit Price
$19,822
Transaction Format
Land Registry
Profit
+72.2%
Prev Date
2011-09-14