| Total Block: | 6 Towers |
| Permit: | 2020 Yr. |
| Management Company: | Everest Gold Property Management Limited |
| Total Unit: | 401 units |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Grand Homm
|
Flat B, 3/F, Tower 1
2026-05-11 Land Registry |
1,447ft² |
HKD$31.33 M
@
$21,650
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat C, 5/F, Tower 2
2026-05-11 Land Registry |
1,244ft² |
HKD$21.3 M
@
$17,120
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat A, 5/F, Tower 7
2026-05-08 Land Registry |
1,401ft² |
HKD$29.21 M
@
$20,850
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat A, 12/F, Tower 7
2026-05-07 Land Registry |
1,401ft² |
HKD$31.1 M
@
$22,200
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat C, 3/F, Tower 1
2026-05-05 Land Registry |
1,251ft² |
HKD$25.4 M
@
$20,300
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat D, 22/F, Tower 3
2026-05-04 Land Registry |
939ft² |
HKD$18.03 M
@
$19,200
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat C, 22/F, Tower 2
2026-05-04 Land Registry Carpark |
1,244ft² |
HKD$29.95 M
@
$24,074
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat C, 2/F, Tower 3
2026-05-04 Land Registry |
918ft² |
HKD$17.26 M
@
$18,800
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat D, 23/F, Tower 3
2026-04-30 Land Registry |
939ft² |
HKD$18.22 M
@
$19,400
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat C, 2/F, Tower 1
2026-04-30 Land Registry |
1,251ft² |
HKD$25.27 M
@
$20,200
|
- |