| Total Block: | 6 Towers |
| Permit: | 2020 Yr. |
| Management Company: | Everest Gold Property Management Limited |
| Total Unit: | 401 units |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Grand Homm
|
Flat B, 15/F, Tower 7
2026-05-20 Land Registry |
1,415ft² |
HKD$31.36 M
@
$22,160
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat A, 15/F, Tower 7
2026-05-20 Land Registry |
1,401ft² |
HKD$31.15 M
@
$22,237
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat D, 21/F, Tower 3
2026-05-20 Land Registry |
939ft² |
HKD$17.84 M
@
$19,000
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat C, 7/F, Tower 5
2026-05-19 Land Registry |
890ft² |
HKD$18.16 M
@
$20,400
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat D, 25/F, Tower 3
2026-05-18 Land Registry |
939ft² |
HKD$18.4 M
@
$19,600
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat C, 18/F, Tower 7
2026-05-15 Land Registry |
848ft² |
HKD$18.33 M
@
$21,616
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat C, 3/F, Tower 2
2026-05-14 Land Registry |
1,244ft² |
HKD$21.28 M
@
$17,110
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat C, 2/F, Tower 2
2026-05-14 Land Registry |
1,244ft² |
HKD$21.27 M
@
$17,100
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat D, 26/F, Tower 3
2026-05-12 Land Registry |
939ft² |
HKD$18.61 M
@
$19,820
|
- |
|
Grand Homm
|
Flat B, 12/F, Tower 6
2026-05-11 Land Registry |
1,380ft² |
HKD$28.15 M
@
$20,400
|
- |