| Total Block: | 6 towers |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 740 units |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Henley Park
|
Flat D, High, Tower 1b, Henley Park
2026-01-01 Market Info 2 Rooms |
609ft² |
Leased
HKD$33,000
@
$54
|
- |
|
Henley Park
|
Flat H, Low, Tower 1b, Henley Park
2026-01-01 Market Info 1 Room |
390ft² |
Leased
HKD$20,000
@
$51
|
- |
|
Henley Park
|
Flat J, High, Tower 1a, Henley Park
2025-12-22 Market Info 1 Room |
-- |
Leased
HKD$20,000
|
- |
|
Henley Park
|
Flat D, Mansion A
2025-12-19 Market Info 1 Room Balcony |
304ft² |
Leased
HKD$16,000
@
$53
|
- |
|
Henley Park
|
Flat L, Low, Tower 1a, Henley Park
2025-12-11 Market Info 2 Rooms |
476ft² |
Leased
HKD$24,000
@
$50
|
- |
|
Henley Park
|
Flat J, Low, Tower 1b
2025-12-11 Market Info 1 Room Balcony |
395ft² |
Leased
HKD$20,000
@
$51
|
- |
|
Henley Park
|
Flat K, High, Tower 1a
2025-12-09 Market Info 1 Room Balcony |
388ft² |
Leased
HKD$20,200
@
$52
|
- |
|
Henley Park
|
Flat F, Middle, Tower 1a
2025-11-14 Market Info 1 Room Balcony |
384ft² |
Leased
HKD$19,800
@
$52
|
- |
|
Henley Park
|
Flat G, Middle, Tower 1a
2025-11-08 Market Info 1 Room Balcony |
384ft² |
Leased
HKD$19,500
@
$51
|
- |
|
Henley Park
|
Flat A, Mansion D, Henley Park
2025-11-07 Market Info 3 Rooms |
648ft² |
Leased
HKD$38,000
@
$59
|
- |