| Block: | Block No.5 |
| Gross area: | Gross 820ft² |
| Saleable area: | 582ft² |
| Bedroom: | 2 Rooms |
| Transactions: | 2 |
| Sold Price |
HKD$3.9 M
|
| Building Unit Price |
$4,756
|
| Unit Price |
$6,701
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Loss |
-26.4%
|
| Prev Date |
2022-02-08
|
| Sold Price |
HKD$5.3 M
|
| Building Unit Price |
$6,463
|
| Unit Price |
$9,107
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Profit |
+130.4%
|
| Prev Date |
1997-03-12
|