Shan Tsui Court, Flat 8, 14/F, Block B

Chai Wan No.200 Tai Tam Road

Unit Information

Block:
Block B
Gross area:
Gross 474ft²
Saleable area:
379ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-04-14

Sold Price
HKD$3.68 M
Building Unit Price
$7,764
Unit Price
$9,710
Transaction Format
Land Registry
Profit
+11.9%
Prev Date
2023-02-06

2023-02-06

Sold Price
HKD$3.29 M
Building Unit Price
$6,937
Unit Price
$8,675
Transaction Format
Land Registry
Profit
+131.5%
Prev Date
1996-07-15