Li Tak Mansion, Flat B, 6/F, Li Tak Mansion

Tai Kok Tsui No.40-42 Li Tak Street

Unit Information

Block:
Li Tak Mansion
Gross area:
Gross 350ft²
Saleable area:
231ft²
Transactions:
2

Records

2026-05-18

Sold Price
HKD$2.18 M
Building Unit Price
$6,229
Unit Price
$9,437
Transaction Format
Land Registry
Loss
-16.2%
Prev Date
2018-05-10

2018-05-10

Sold Price
HKD$2.6 M
Building Unit Price
$7,429
Unit Price
$11,255
Transaction Format
Land Registry
Profit
+79.3%
Prev Date
1998-01-08