No: C537312 (by agent)
| Mobile QRCode |
|
| Monthly Rental |
Lease 29,800
( RMB 26,242 )
|
| Gross Area |
911 ft² ( 84.6 m²)
Unit Price: @32.7 ( RMB @309.95 /m² )
|
| Comm./Ind. |
Sino Centre
Kowloon Mong Kok
Building age: 46 Year
|
| Floor zone |
High Floor
|
| Room and Toilet |
3 Bedrooms
|
| Address |
Nos.582-592 Nathan Road
|
|
Soy Street Mong Kok (s23)( Bus Stop )
1 min Walk
Soy Street Mong Kok (s24)( Bus Stop )
1 min Walk
Soy Street Mong Kok (s22)( Bus Stop )
1 min Walk
|
|
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Sino Centre
|
Middle, Sino Centre
2026-05-11 Market Info |
Gross 692ft² |
Leased
HKD$20,000
@
$29
|
- |
|
Sino Centre
|
Flat 7B, Middle, Sino Centre
2026-05-11 Market Info |
Gross 318ft² |
Leased
HKD$12,720
@
$40
|
- |
|
Sino Centre
|
Flat 3B, Middle, Sino Centre
2026-04-27 Market Info |
Gross 454ft² |
Leased
HKD$14,528
@
$32
|
- |
|
Sino Centre
|
Flat 3A, Middle, Sino Centre
2026-04-27 Market Info |
Gross 454ft² |
Leased
HKD$14,528
@
$32
|
- |
|
Sino Centre
|
Flat 3-4, High, Sino Centre
2026-04-26 Market Info |
Gross 1,203ft² |
Leased
HKD$30,075
@
$25
|
- |
|
Sino Centre
|
High, Sino Centre
2026-04-22 Market Info |
Gross 1,203ft² |
Leased
HKD$30,075
@
$25
|
- |
|
Sino Centre
|
Sino Centre Nathan Road
2026-04-17 Market Info |
Gross 178ft² |
Leased
HKD$19,000
@
$107
|
- |
|
Sino Centre
|
Flat 3, High, Sino Centre
2026-03-17 Market Info |
Gross 908ft² |
Leased
HKD$27,240
@
$30
|
- |
|
Sino Centre
|
Flat 1-2, High, Sino Centre
2026-03-17 Market Info |
Gross 846ft² |
Leased
HKD$25,380
@
$30
|
- |
|
Sino Centre
|
Low, Sino Centre
2026-03-12 Market Info |
Gross 700ft² |
Leased
HKD$18,760
@
$27
|
- |
|
|
|
| wxid_d2osw5cf7ag622 | |
| Hello%20Philip%20Law%20%2C%20I%20have%20just%20seen%20your%20property%20listing%20from%2028Hse%20%20Sino%20Centre%20Lease%20HKD%2429%2C800%20%20Property%28ID%3A3838857%29%20.%20Please%20provide%20me%20more%20details%3A%20https%3A%2F%2Fwww.28hse.com.cn%2Fen%2Frent%2Foffice%2Fproperty-3838857%3Ft%3D1778146969%20%20 | |