| Total Block: | 2 Towers (Tower A and Tower B) |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 603 units |
| School Zone: | Pri: 80 Sec: Northern District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
One Innovale
|
Flat 20, 6/F, Tower B
2022-08-25 Land Registry |
315ft² |
HKD$4.34 M
@
$13,793
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 17, 6/F, Tower B
2022-08-25 Land Registry |
320ft² |
HKD$4.47 M
@
$13,978
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 5, 3/F, Tower B
2022-08-25 Land Registry |
458ft² |
HKD$6.5 M
@
$14,200
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 15, 7/F, Tower B
2022-08-25 Land Registry |
328ft² |
HKD$4.49 M
@
$13,677
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 17, 5/F, Tower B
2022-08-25 Land Registry |
320ft² |
HKD$4.46 M
@
$13,931
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 21, 8/F, Tower B
2022-08-25 Land Registry |
329ft² |
HKD$4.58 M
@
$13,911
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 2, 5/F, Tower B
2022-08-25 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.56 M
@
$14,725
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 2, 8/F, Tower B
2022-08-24 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.61 M
@
$14,863
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 22, 7/F, Tower B
2022-08-24 Land Registry |
328ft² |
HKD$4.62 M
@
$14,079
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 16, 6/F, Tower B
2022-08-24 Land Registry |
329ft² |
HKD$4.49 M
@
$13,638
|
- |