| Total Block: | 2 Towers (Tower A and Tower B) |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 603 units |
| School Zone: | Pri: 80 Sec: Northern District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
One Innovale
|
Flat 22, 22/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
328ft² |
HKD$5.75 M
@
$17,531
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 19, 17/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
315ft² |
HKD$4.54 M
@
$14,399
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 18, 17/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.45 M
@
$14,354
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 17, 17/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
320ft² |
HKD$4.6 M
@
$14,378
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 5, 17/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
458ft² |
HKD$6.73 M
@
$14,690
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 3, 17/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.69 M
@
$15,120
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 1, 17/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
321ft² |
HKD$4.94 M
@
$15,376
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 5, 16/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
458ft² |
HKD$6.58 M
@
$14,358
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 2, 16/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.69 M
@
$15,138
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 5, 15/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
458ft² |
HKD$6.56 M
@
$14,315
|
- |