| Total Block: | 2 Towers (Tower A and Tower B) |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 603 units |
| School Zone: | Pri: 80 Sec: Northern District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
One Innovale
|
Flat 5, 15/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
295ft² |
HKD$4.38 M
@
$14,839
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 1, 10/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
609ft² |
HKD$8.53 M
@
$14,006
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 1, 19/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
609ft² |
HKD$8.89 M
@
$14,594
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 1, 18/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
609ft² |
HKD$8.71 M
@
$14,298
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 9, 11/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
209ft² |
HKD$3.07 M
@
$14,682
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 9, 10/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
209ft² |
HKD$3.04 M
@
$14,559
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 9, 7/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
209ft² |
HKD$3.03 M
@
$14,495
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 18, 19/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.47 M
@
$14,432
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 17, 19/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
320ft² |
HKD$4.61 M
@
$14,392
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 19, 19/F, Tower B
2022-08-29 Land Registry |
315ft² |
HKD$4.59 M
@
$14,568
|
- |