| Total Block: | 2 Towers (Tower A and Tower B) |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 603 units |
| School Zone: | Pri: 80 Sec: Northern District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
One Innovale
|
Flat 1, 11/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
609ft² |
HKD$8.6 M
@
$14,126
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 18, 6/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
208ft² |
HKD$3.08 M
@
$14,804
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 18, 9/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
208ft² |
HKD$3.13 M
@
$15,032
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 18, 15/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
208ft² |
HKD$3.16 M
@
$15,216
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 18, 20/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
208ft² |
HKD$3.26 M
@
$15,688
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 18, 2/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
208ft² |
HKD$3.09 M
@
$14,843
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 18, 3/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
208ft² |
HKD$3.11 M
@
$14,943
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 20, 8/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
423ft² |
HKD$6.17 M
@
$14,582
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 20, 11/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
423ft² |
HKD$6.26 M
@
$14,791
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 20, 9/F, Tower A
2022-08-29 Land Registry |
423ft² |
HKD$6.19 M
@
$14,624
|
- |