| Permit: | 1969 Yr. |
| Management Company: | ISS EastPoint Property Management Ltd |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Star House
|
Flat 06-12,08-10,11-12,24, 05/F/F, Star House
2022-11-03 Land Registry |
Gross 8,339ft² |
HKD$84.8 M
@
$10,169
|
- |
|
Star House
|
Flat 04, 08/F/F, Star House
2022-07-22 Land Registry |
Gross 920ft² |
HKD$14.48 M
@
$15,739
|
- |
|
Star House
|
Flat 4, 8/F, Star House
2022-07-12 Land Registry |
Gross 920ft² |
HKD$14.43 M
@
$15,683
|
- |
|
Star House
|
Flat 09, 08/F/F, Star House
2022-05-30 Land Registry |
Gross 878ft² |
HKD$13.8 M
@
$15,718
|
- |
|
Star House
|
Flat 20, 07/F/F, Star House
2022-05-24 Land Registry |
Gross 878ft² |
HKD$12.29 M
@
$14,000
|
- |
|
Star House
|
Flat 20, 7/F, Star House
2022-05-20 Land Registry |
Gross 754ft² |
HKD$12.29 M
@
$16,302
|
- |
|
Star House
|
Flat 31A, 05/F/F, Star House
2022-05-17 Land Registry |
Gross 480ft² |
HKD$5.1 M
@
$10,625
|
- |
|
Star House
|
Flat 31A, 5/F, Star House
2022-05-05 Land Registry |
Gross 488ft² |
HKD$5.1 M
@
$10,451
|
- |
|
Star House
|
Flat 28, 12/F/F, Star House
2022-04-20 Land Registry |
Gross 1,149ft² |
HKD$12 M
@
$10,444
|
- |
|
Star House
|
Flat 19-20, 15/F, Star House
2021-09-21 Land Registry |
Gross 1,469ft² |
HKD$24 M
@
$16,338
|
- |